100 IMPREZ NA 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

1 mar, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Koncerty, wystawy, prelekcje i prezentacje – to propozycje kulturalne i patriotyczne Gminy Sępólno Krajeńskie na rok 2018. Wszystkich wydarzeń zaplanowano aż sto. To rekord w historii całego regionu. Okazja jednak niebywała, bo w tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wydarzenia będą organizowane niemalże przez cały rok. Ich kulminacja przypadnie na dzień 11 listopada. Wówczas, podobnie jak w całym kraju, odbędą się najważniejsze uroczystości. Wcześniej jednak będzie wiele innych, równie ciekawych akcji. „W te wydarzenia zaangażowane są wszystkie nasze instytucje. Liczymy także na zaangażowanie mieszkańców. Powołaliśmy specjalny komitet do spraw obchodów. Spotyka się on regularnie” – mówi Waldemar Stupałkowski Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Przykładem jednej z akcji towarzyszących polskiemu świętu będzie rozdawanie mieszkańcom biało – czerwonych flag. Wszystko to w Dniu Flagi, czyli 2 maja. Miejscowa biblioteka już przygotowuje cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, a Centrum Kultury i Sztuki – ciekawe wystawy i koncerty.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content