Nie tylko amatorzy morsowania, ale także pozostali mieszkańcy regionu są zaproszeni na festyn „Sportowy Mors”. Wydarzenie to odbędzie się już w najbliższą niedzielę (7.04) na plaży nad Jeziorem Końskim w Przechlewie. Początek – godzina 10.30.

Festyn „Sportowy Mors” organizowany jest już po raz trzeci. To oficjalne zakończenie sezonu morsowania. Aby wziąć udział w wydarzeniu nie trzeba być morsem. „Zapraszamy wszystkich. Całe rodziny” – mówi Bogdan Barton, założyciel grupy przechlewskich morsów. Organizatorzy mają nadzieję, że w ten sposób uda się namówić do morsowania również tych niezdecydowanych. „Na początku dwadzieścia osób jest w wodzie, a sto stoi na pomoście. Następnym razem jest już prawie odwrotnie, bo jak im się udało, to dlaczego nie ja” – tłumaczy Barton.

Dla tych, którzy mimo wszystko nie dadzą się namówić na kąpiel w jeziorze, przygotowano liczne atrakcje. W programie między innymi: przyjacielskie biegi na 10 kilometrów, marsz Nordic Walking na 5 km, zabawy dla dzieci, paintball, zumba oraz pokaz ratownictwa wodnego. Festyn potrwa do godziny 14.00

fot. serwissamorzadowy.eu