„Moniuszko lirycznie, patriotycznie i na wesoło” – tym razem na taki koncert zaprasza Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Wydarzenie odbędzie się 3 maja o godzinie 16.00 w sali widowiskowej CKiS. Są jeszcze wolne miejsca.

Koncert w wykonaniu dwojga solistów wraz z towarzyszeniem pianisty, zaprezentowany zostanie z okazji 200 rocznicy urodzin tego wybitnego polskiego kompozytora. Rok 2019 został zresztą ustanowiony rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji w całej Polsce odbywać się będzie wiele wydarzeń poświęconych temu artyście. Organizowane w Sępólnie Krajeńskim, również będzie wyjątkowe – zapewnia Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki.

„Jest to wydarzenie atmosferą bliskie cieszącym się ogromną popularnością Galom Noworocznym. Pieśni, arie, utwory instrumentalne w wykonaniu znakomitych artystów, składają się na ofertę, która będąc artystycznym hołdem złożonym Stanisławowi Moniuszce, jest także oryginalną formą upamiętnienia święta Konstytucji 3 maja” – mówi Pick.

Wstęp na koncert będzie bezpłatny. Jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu, muszą wcześniej odebrać wejściówkę. Darmowe bilety są do pobrania w sekretariacie CKiS w godzinach 7:00-15:00.

fot. serwissamorzadowy.eu