24 kilometry przez lasy, łąki i bezdroża, pokonają uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Przechlewie. Wydarzenie to odbędzie się już w najbliższy piątek (12.04). Początek – godzina 20.00.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Przechlewie organizowana jest już po raz drugi. „To szczególna inicjatywa pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, aby w ciszy i samotności rozmawiać z Panem Bogiem. To jest też wewnętrzne mocowanie się ze zmęczeniem i cierpieniem. To wszystko ofiarujemy w intencji o nawrócenie grzeszników. Można też nieść swoje własne, prywatne intencje” – mówi ksiądz Krzysztof Jakubek, proboszcz Parafii p.w. Świętej Anny w Przechlewie.

Trasa przechlewskiej drogi krzyżowej będzie wiodła z Przechlewa przez miejscowości: Łubianka, Dąbrowa, Sąpolno, Płaszczyca, Lisewo i z powrotem do Przechlewa. Pątnicy rozpoczną swoją wędrówkę tuż po mszy, która zostanie odprawiona w piątek o godzinie 20.00. W ubiegłym roku w wydarzeniu uczestniczyło około 50 osób. Organizatorzy liczą, że tegoroczna frekwencja będzie jeszcze większa.

fot. adobestock