ZWIEDZANIE MUZEUM NIEBAWEM Z AUDIOPRZEWODNIKIEM

25 lut, 2021 | Człuchów

Jeszcze przed wakacjami człuchowskie Muzeum Regionalne zostanie wyposażone w audioprzewodniki. W tej chwili trwają nagrania głosów lektorskich. W kwietniu rozpoczną się pierwsze testy sprzętu.

Audioprzewodnik umożliwi zwiedzanie zamkowego muzeum w pojedynkę lub w małych grupach. Do tej pory, aby skorzystać z usług tradycyjnego przewodnika, trzeba było przyjść w grupie zorganizowanej. Niebawem będzie można zwiedzić całe muzeum ze słuchawkami na uszach i niewielkim odtwarzaczem w kieszeni. Urządzenie będzie zawierało dwie ścieżki: pierwsza dla indywidualnego zwiedzającego, a druga to ścieżka rodzinna.

– Standardowa trasa zwiedzania będzie trwała 60 minut. Natomiast dla zainteresowanych zwiedzających, którzy chcieliby poznać historię poszczególnych obiektów, będzie ona mogła być rozszerzona o kolejne pół godziny. Z kolei ścieżka rodzinna będzie dostosowana zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców. Ścieżka dla odbiorcy indywidualnego będzie także dostępna w języku niemieckim i angielskim – mówi Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Audioprzewodniki zostaną wprowadzone do oferty po zakończeniu testów i naniesieniu ewentualnych poprawek. Będzie je można wypożyczyć w kasie muzeum.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content