ZWIEDZAJ MUZEUM ZA DARMO – TYLKO W TEN WEEKEND

14 maj, 2021 | Człuchów

Jutro i pojutrze (15 i 16.05) mieszkańcy i turyści mogą zwiedzać człuchowskie muzeum za darmo. Wszystko to z okazji przypadającej zwyczajowo w maju Nocy Muzeów. Ze względu na ograniczenia sanitarne nocna impreza nie będzie w tym roku organizowana. W zamian za to muzealnicy chętnie zaprezentują swoje zbiory już w najbliższy weekend.

Noc Muzeów to nie tylko darmowe zwiedzanie, ale także wiele imprez towarzyszących. Niestety pandemia już drugi rok z rzędu krzyżuje plany muzealnikom. W poprzednich latach z atrakcji przygotowywanych na Noc Muzeów, korzystało w Człuchowie po kilka tysięcy osób. Tymczasem wciąż nie można jeszcze organizować tak dużych przedsięwzięć.

– W związku z tym proponujemy zwiedzającym weekend w muzeum. To znaczy, w sobotę 15 maja oraz w niedzielę 16 maja muzeum będzie czynne od 10.00 do 19.00. W tym czasie będzie bezpłatny wstęp na wszystkie ekspozycje stałe, a także na wystawę czasową „Papież Jan Paweł II na monetach świata – mówi Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

Ze względu na ograniczenia sanitarne w muzeum obowiązuje limit zwiedzających. Aby wejść do obiektu należy też zdezynfekować ręce oraz zasłonić maseczką usta i nos.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content