ZMODERNIZOWANY STADION MIEJSKI W CZŁUCHOWIE JEST JUŻ OTWARTY [GALERIA]

16 lis, 2022 | Człuchów

Nowe bieżnie, skocznie, rzutnie i cała infrastruktura do uprawiania lekkiej atletyki – tak wyposażony jest nowo wyremontowany Stadion Miejski w Człuchowie. Obiekt został już oficjalnie otwarty.

Modernizacja człuchowskiego stadionu trwała niespełna rok. Dotychczasowy stadion piłkarski przebudowano tak, aby mógł on pełnić także funkcje lekkoatletyczną. Dzisiaj jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w regionie.

– Ten obiekt spełnia wszystkie wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i uzyskał certyfikat, który upoważnia, aby na tym obiekcie odbywały się mistrzostwa rangi wojewódzkiej i mistrzostwa Polski. Mamy tutaj oprócz bieżni sześciotorowej także bieżnię ośmiotorową do biegów krótkich, Mamy tutaj stanowisko do rzutu młotem, pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem. Są skocznie do skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż, więc trzeba przyznać, że wszystkie możliwe konkurencje związane z lekką atletyką mogą się na tym obiekcie odbywać – mówił podczas uroczystości otwarcia, Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Powyższe potwierdza także Jarosław Ścigała, Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Jak zapewnił, obiekt ten z pewnością nie będzie stał pusty.

– Myślę, że kadry wojewódzkie, tak jak i obozy klubowe, będą się tutaj odbywały. Mamy też w planach organizację zawodów o randze wojewódzkiej, a jeżeli będzie taka możliwość również zawodów o randze ogólnopolskiej  – dodaje prezes.

Przygotowania do przebudowy stadionu trwały ponad dwadzieścia lat. Od tego czasu w mieście była mowa o potrzebie budowy obiektu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia, jednak nigdy nie było na to pieniędzy.

– Dwadzieścia cztery lata temu ówczesny radny, Ryszard Szybajło wnioskował o wprowadzenie do budżetu środków na modernizację płyty stadionu. Szesnaście lat temu, gdy został burmistrzem w swoim exposé, jako jedno z zadań priorytetowych wymieniał modernizację stadionu. Jednak w konfrontacji z rzeczywistością, brakiem środków finansowych, potrzebą realizacji innych pilnych zadań, stadion zawsze przegrywał – mówiła Grażyna Misztal, Radna Rady Miejskiej w Człuchowie.

Przebudowa człuchowskiego stadionu kosztowała 5,3 mln zł. 1,7 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Człuchowski stadion jest uzupełnieniem całej bazy sportowej, mieszczącej się przy ulicy Szkolnej. Oprócz profesjonalnego stadionu lekkoatletycznego, znajduje się tam także boisko piłkarskie z nowoczesną płytą zmodernizowaną w 2013 roku, boisko typu Orlik, skate park, dwie sale gimnastyczne oraz baza noclegowa. Stadion lekkoatletyczny będzie udostępniany dla mieszkańców za darmo. Warunki korzystania z obiektu określi Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest jego zarządcą.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content