„ZŁOTE IGŁY” – NOWA PUBLIKACJA O CZŁUCHOWIE

19 gru, 2023 | Człuchów

Gotowa jest już książka opisująca historię i działalność sekcji haftu kaszubskiego działającej przy Miejskim Domu Kultury w Człuchowie. Publikację wydano z okazji 50-lecia działalności tejże pracowni. Od samego początku prowadzi ją pani Józefa Sitarz, której historia także została przedstawiona w książce.

Publikacja ma formę bogato ilustrowanego albumu. Zaprezentowano w niej także sylwetki pań, które obecnie należą do sekcji. – Mówi ona przede wszystkim o ludziach, ich życiu, ich pasjach, porażkach i zwycięstwach. Myślę, że warto w tym okresie przedświątecznym wziąć tę książkę do ręki i przejrzeć, ponieważ jest to książka zarówno do czytania, jak i też ma ona ogromny walor estetyczny – zachęca Marian Fryda, autor publikacji.

W książce oprócz historii i dorobku artystycznego człuchowskiej sekcji haftu, opisano także dokonania sekcji haftu działającej w Przechlewie. Całość uzupełnia bogaty zbiór fotografii prac, w konsekwencji stanowiący swego rodzaju leksykon haftu kaszubskiego. Premiera albumu, połączona z otwarciem wystawy prezentującej 50-letni dorobek artystyczny pań działających w sekcji haftu, odbyła się w Muzeum Regionalnym w Człuchowie w piątek 15 grudnia. Wystawę haftu, można oglądać do końca lutego w sali głównej człuchowskiego muzeum. Książka jest do nabycia w muzealnym kiosku oraz w kasie Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Promocja książki „Złote Igły”

Promocja książki „Złote Igły”

Promocja książki „Złote Igły”

Promocja książki „Złote Igły”

Promocja książki „Złote Igły”

Promocja książki „Złote Igły”

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content