ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG W CZŁUCHOWIE

14 gru, 2021 | Człuchów

150 tysięcy złotych ma kosztować zimowe utrzymanie dróg na terenie Miasta Człuchowa. Samorząd podpisał umowę na wykonanie tych usług z miejscowym Przedsiębiorstwem Komunalnym. Odśnieżane mają być nie tylko drogi, ale też chodniki, parkingi, place i tereny przy posesjach należących do Gminy Miejskiej Człuchów.

– Prace związane z zimowym utrzymaniem dróg realizowane będą w trzech standardach odśnieżania. Jest to standard drugi, trzeci i czwarty. W standardzie drugim jezdnia będzie odśnieżana do 90 procent jej szerokości, mowa tu o głównych ulicach w mieście. Między innymi są to ulice: Wojska Polskiego, Zamkowa, Szczecińska, Długosza, Kamienna, Leśna, Zielona, Plac Bohaterów – wyjaśnia Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

W standardzie trzecim drogi będą odśnieżane do szerokości 5 metrów. Są to między innymi główne ulice osiedlowe oraz pozostałe ulice dojazdowe o umiarkowanych ruchu. W standardzie czwartym znalazły się mało uczęszczane drogi dojazdowe. Te będą odśnieżane do 80 procent szerokości.

Do utrzymania dróg miejskich wyznaczono 20 pracowników stałych. Dodatkowi pełnią dyżury domowe. Mogą być oni wezwani do pomocy w przypadku obfitych opadów śniegu lub gwałtownych oblodzeń.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content