ZIMOWE FERIE W RZECZENICY

11 sty, 2023 | Rzeczenica

Wycieczki do kina, muzeum, wyprawy do lasu, warsztaty kulinarne i rękodzielnicze. Taką ofertę na tegoroczne ferie zimowe ma Gmina Rzeczenica. Wypoczynek dla dzieci i młodzieży zorganizują tam Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Biblioteka Publiczna Gminy Rzeczenica.

W każdy dzień, przez okres dwóch tygodni będzie się u nas coś działo – zapewnia Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy.

– W planach mamy między innymi wyjazdy do kina w Przechlewie, to będzie w czwartki. Natomiast w środę 25 stycznia wyjeżdżamy do Torunia, gdzie planujemy między innymi zwiedzanie Żywego Muzeum Piernika, wycieczkę z przewodnikiem i dodatkowe atrakcje. W pozostałe dni mamy zajęcia stacjonarne – dodaje dyrektor.

Zaplanowano także warsztaty rękodzielnicze i kulinarne

– Dzieci będą tworzyły upominki dla babć i dziadków, ponieważ zbliża się święto babci i dziadka, tak więc maluchy będą mogły przygotować dla nich prezenty. W kolejnym tygodniu podczas zajęć z rękodzieła, dzieci będą tworzyły maski na bal karnawałowy. W piątek 20 stycznia mamy zaplanowane pieczenie rogalików. Dzieci upieką rogaliki tutaj w centrum kultury, a później ruszą z rogalikami na Rzeczenicę i będą częstowały przechodniów, będą wstępowały z tymi rogalikami do sklepów, do urzędów – mówi dalej Furtak.

Część z zajęć organizowana będzie w świetlicach wiejskich w Brzeziu, Gwieździnie i Olszanowie. Jedną z tamtejszych atrakcji ma być wyprawa z leśnikiem do leśnej stołówki. Tam dzieci będą mogły nakarmić odwiedzające to miejsce zwierzęta. Ferie w Gminie Rzeczenica zakończy bal karnawałowy.

Udział w większości zajęć będzie bezpłatny. Odpłatne będą tylko wyjazdy do kina i wycieczka do Torunia. Szczegółowy wykaz i terminarz zajęć dostępny jest na stronie www.gckrzeczenica.pl

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content