Jeżeli nie wiesz co zrobić z plastikowymi nakrętkami – przywieź je do Przechlewa. W centrum miejscowości stanęły dwa oryginalne pojemniki w kształcie serca, do których można wrzucać nakrętki po napojach. Zebrany i sprzedany później surowiec będzie każdorazowo zasilał fundusz rehabilitacji osobom potrzebującym.

Inicjatywa budowy i montażu pojemników zrodziła się z potrzeby.  „Mieszkańcy brali udział w różnych akcjach, zbierali nakrętki i gdzieś je oddawali. Ale była też część osób, która nie miała takiej wiedzy gdzie takie nakrętki odstawić, więc dzisiaj ten problem został rozwiązany. Każdy może teraz przyjechać i wrzucić do kosza zebrane przez siebie plastikowe nakrętki. Na pewno wszystko co uzbiera się w tych koszach będzie dobrze zagospodarowane” – zapewnia Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Pojemniki na nakrętki są bardzo charakterystyczne. To czerwone kosze w kształcie serca. Każdy z nich może pomieści po 110 kg plastiku. Już w pierwsze cztery dni od ich zamontowania, zostały one wypełnione nakrętkami niemalże w połowie. Ich opróżnianiem i magazynowaniem nakrętek zajmować się będą służby komunalne. W razie potrzeby surowiec będzie udostępniany do sprzedaży osobom prowadzącym zbiórki na cele dobroczynne.

fot. serwissamorzadowy.eu