ZAWODY MOTOCROSSOWE W CZŁUCHOWIE

13 lip, 2018 | Człuchów

Po raz kolejny Człuchów będzie gospodarzem zawodów motocrossowych. Już w najbliższą sobotę i niedzielę na miejscowym torze im. Tadeusza Szwemina odbędzie się V runda Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W zawodach wystartuje kilkudziesięciu zawodników z Polski i zagranicy.

Sobotnie biegi rozpoczynają się o godzinie 13.30. W tym dniu odbędą się one w klasach MX125, MX65, MX kobiet i MX open. Potrwają one do godziny 18.00.

Niedziela to z kolei nie tylko zawody, ale również uroczystość oficjalnego nadania człuchowskiemu torowi motocrossowemu imienia Tadeusza Szwemina. Wieloletniego prezesa miejscowego klubu, byłego zawodnika i trenera, a także człowieka, który po latach przerwy na nowo wskrzesił zainteresowanie tą dyscypliną sportu. Ta uroczystość odbędzie się o godzinie 12.00. Od 12.30 rozgrywane będą wyścigi w klasach MX Masters, MX85 i MX2. Całość zakończy wyścig specjalny o memoriał im. Tadeusza Szwemina. Rozpocznie się on o godzinie 17.20. Zawody, podobnie jak w sobotę, potrwają do godziny 18.00.

Należy dodać, że człuchowski Auto-Moto Klub Poltarex prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Po czterech rundach ma on już ponad 1000 punktów przewagi nad pozostałymi klubami i zmierza po czwarty z rzędu tytuł Motocrossowego Klubowego Mistrza Polski. Człuchowscy zawodnicy spisują się doskonale również indywidualnie. Na szczycie tabeli za sporą przewagą znajduje się Łukasz Lonka. Tuż za nim na czołowych miejscach plasują się także: Arkadiusz Mańk i Jakub Barczewski. Doskonale radzi sobie także Sebastian Witkowski.

 

 

fot: UM w Człuchowie

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content