ZAWODY MOTOCROSSOWE JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND

4 lip, 2024 | Człuchów

Cała krajowa czołówka wystartuje w weekendowych zawodach motocrossowych w Człuchowie. Już w najbliższy weekend na torze przy ulicy Kamiennej odbędzie się II runda Motocrossowych Mistrzostw Polski.

Zawody będą rozgrywane we wszystkich kategoriach. W sobotę (6.07) pierwszy start zaplanowano na godzinę 12.00. W niedzielę (7.07) – na godzinę 12.20. Ceremonie wręczania nagród odbywać się będą o godzinie 17.00, każdego dnia zawodów.

Tegoroczna rywalizacja zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W grupie drużyn startujących w Mistrzostwach Polski pojawiła się silna reprezentacja Łotwy. – PZMot wyraził zgodę na starty tej drużyny w Mistrzostwach Polski. Już w pierwszej rundzie mistrzostw było bardzo ciekawie, bo są to zawodnicy dobrej klasy. Nie jest to nawet ich pierwszy garnitur, a nasi zawodnicy muszą się jeszcze dużo uczyć – ocenia Zbigniew Zakrzewski, prezes Człuchowskiego Auto Moto Klubu.  

Po pierwszej rundzie Mistrzostw Polski w klasyfikacji klubowej prowadzi MX Lipno. Człuchowski Auto Moto Klub zajmuje drugie miejsce. Trzeci jest wspomniany wyżej łotewski klub MX Magnum.

Kolejny sezon z rzędu w barwach człuchowskiego klubu nie wystartują zawodnicy z białoruskimi paszportami. Mimo, iż są oni z pochodzenia Polakami, posiadają Karty Polaka i dokumenty umożliwiające stały pobyt w Polsce (niektórzy są też studentami polskich uczelni), Polski Związek Motorowy odmawia im prawa startu w zawodach. Powodem jest formalne posiadanie obywatelstwa Republiki Białorusi.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content