ZAPROSZENIE NA JARMARK LAWENDOWY

23 lip, 2017 | Człuchów

Kiermasz rękodzieła, degustacje kulinariów i występy artystyczne oraz liczne atrakcje towarzyszące. To zapowiedź tegorocznego Jarmarku Lawendowego w Człuchowie. Impreza odbędzie się już w najbliższy wtorek (25.07). To także imieniny patrona miasta – Świętego Jakuba.

O godzinie 10.00 na człuchowskim Rynku wystartuje impreza, której motywem przewodnim ma być lawenda. Jest to roślina bardzo powszechna w Człuchowie.

– Kilka lat temu spopularyzowała ją grupa naszych mieszkańców. Dzisiaj lawenda jest obecna na miejskich zieleńcach i w prywatnych ogrodach – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Lawenda ma wiele zastosowań. To nie tylko roślina ozdobna, ale także dodatek do ciast, czy kosmetyków. Znane są także herbaty i nalewki z lawendy. Wszystkie jej zastosowania będzie można poznać podczas człuchowskiego jarmarku.

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty garncarskie i malowania na szkle. Będzie też kiermasz wyrobów rękodzielniczych oraz występy młodzieżowego zespołu z Ukrainy, kaszubskiego zespołu folklorystycznego oraz dzieci z „Piano” w Człuchowie. Organizatorzy zapowiadają także liczne konkursy dla dzieci i dorosłych. Jeden z nich to tradycyjnie już konkurs na lawendowy strój. Oceniane będą także produkty lawendowego jarmarku przygotowane przez mieszkańców i wystawców. Impreza potrwa do godziny 16.00.

 

 

fot: Urząd Miejski w Człuchowie

Czytaj cały artykuł
Skip to content