ZAPISY DO SZKOŁY SPORTOWEJ – SĄ WOLNE MIEJSCA

1 lip, 2016 | Powiat człuchowski

Ostatnia szansa na to, aby zapisać dziecko do szkoły sportowej w Człuchowie. Placówka przyjmuje zgłoszenia chętnych, jeszcze tylko tym tygodniu. Wolne miejsca są w szkole podstawowej, gimnazjum oraz w liceum.

„Szkoła sportowa – to nie placówka, która kształci sportowców. Jest to szkoła taka sama jak każda z inna, z tą różnicą, że u nas jest więcej zajęć z wychowania fizycznego” – wyjaśnia Małgorzata Gostomczyk, Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie. Dlatego do szkoły sportowej może chodzić każdy, w miarę sprawny fizycznie, nawet jeżeli nie jest mieszkańcem powiatu człuchowskiego. Placówka zapewnia także posiłki i noclegi dla uczniów. On 1 września, szkoła zamierza uruchomić następujące oddziały:

– Pierwsze klasy Szkoły Podstawowej – tutaj zgłoszenia są przyjmowane do 6 lipca (środa).

– Pierwsze klasy Gimnazjum – tutaj zgłoszenia są przyjmowane również do 6 lipca (środa).

– Pierwsze klasy Liceum Ogólnokształcącego – tutaj zgłoszenia są przyjmowane do 8 lipca (piątek)

Ponadto placówka prowadzi nabory uzupełniające do klasy czwartej i piątej szkoły podstawowej.     Oznacza to, że zainteresowani uczniowie, kształcący się obecnie w innych szkołach, mogą przenieść się do człuchowskiej szkoły sportowej. W człuchowskim Zespole Szkół Sportowych realizowanych jest 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo. Uczniowie mogą sobie wybrać dyscyplinę, którą w ramach lekcji chcą trenować. W ofercie jest: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, pływanie i kajakarstwo. Na każdym poziomie edukacji realizowana jest także nauka języków obcych. Licealiści mogą kształcić się także w klasach mundurowych, przygotowujących do pracy lub dalszego kształcenia w tej dziedzinie. Są też profile: opiekuńczo – socjalny, menadżersko – turystyczny, medyczno – ratowniczy, reklamowy, a także związane z kosmetologią. Nauka w Zespole Szkół Sportowych w Człuchowie jest bezpłatna.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content