„ZAKRĘCENI W PRZESTRZENI” – NAGRODA DLA GIMNAZJALISTÓW

23 lis, 2016 | Człuchów

5 tysięcy złotych na realizację pomysłu na zagospodarowanie pomieszczeń w szkole, otrzymali gimnazjaliści z Człuchowa. Dzięki tym pieniądzom w ich placówce powstanie miejsce do samodzielnego przygotowywania posiłków. W akcję zaangażowani są nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice.

Młodzież zaplanowała zagospodarowanie pomieszczeń po byłym sklepiku szkolnym. „Obecnie są one puste, a my uważamy, że fajnie by  było urządzić tutaj coś w rodzaju kuchni, w której sami przygotowywać będziemy sobie posiłki” – mówi Aleksandra Szultka z kl. IIIa. „Będzie to też miejsce spotkań z przyjaciółmi, będzie można tu organizować wieczorki filmowe, będą stoły i miejsca siedzące” – dodaje Magdalena Ołów z kl. IIIa. „Pozyskane w konkursie pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na remont pomieszczeń” – mówi opiekun grupy, Gabiela Polak, nauczycielka j. niemieckiego. „Docelowo całością będzie się opiekował  samorząd uczniowski wraz z nauczycielami” – dodaje. Jednym z organizatorów konkursu „Zakręceni w przestrzeni”, była Ambasada Francji w Polsce. Aby otrzymać nagrodę i grant finansowy, młodzież musiała przekonać jury do swojego pomysłu. W tym celu opracowano makietę przyszłych pomieszczeń i nakręcono film promocyjny.

Projekt „Nasz Łasuch” przygotowany przez człuchowskich gimnazjalistów był jednym z pięciu wyróżnionych w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne. Pierwsze miejsce zajął Zespół Placówek Oświatowych w Morawicy w woj. świętokrzyskim. W remoncie i wyposażaniu pomieszczeń w człuchowskim Gimnazjum im. K. Jagiellończyka, pomogą rodzice. To nie pierwsza taka inicjatywa w tej szkole. Wcześniej również we współpracy z rodzicami, uczniowie zagospodarowali piwnicę placówki. W części szatni stworzono strefę rekreacyjną dla uczniów.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content