ZAJĘCIA KOMPUTEROWE DLA SENIORÓW

26 sty, 2023 | Człuchów

Jak poruszać się po sieci internetowej?, Jak korzystać z bankowości elektronicznej?, Czym są aplikacje i jak obsługiwać smartfony?. Tego wszystkiego uczą się seniorzy z Człuchowa. Miejska Biblioteka Publiczna ruszyła z kolejnym sezonem kursów komputerowych dla osób starszych.

Zajęcia komputerowe dla seniorów nie są nowością z człuchowskiej bibliotece. W poprzednich latach, już takie organizowano. Okazuje się jednak, że zapotrzebowanie na nie wciąż jest duże.

– Co jakiś czas przychodziły do nas osoby starsze i pytały czy nadal prowadzimy tego typu warsztaty. Stąd pomysł, aby je wznowić – mówi Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Tematyka jest także uzależniona od potrzeb.

– Podczas zajęć, ich uczestnicy uczą się korzystania z komputera i bezpiecznego poruszania się po sieci. Dużym zainteresowaniem cieszą się także smartfony, a co za tym idzie korzystanie z różnego rodzaju aplikacji, poczta mailowa i zakupy on-line – dodaje Baranowska.

Szkolenia prowadzone są w małych grupach. Odbywają się one w środy. Zainteresowani seniorzy, którzy chcieliby wziąć w nich udział, nadal mogą się zgłaszać do człuchowskiej biblioteki.

 

 

fot. MBP w Człuchowie

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content