YACHT KLUB CZŁUCHÓW MA JUŻ 25 LAT

14 wrz, 2022 | Człuchów

Regaty żeglarskie, rejsy tratwami, pokazy ratownictwa i atrakcje dla całych rodzin – to największe atrakcje obchodów jubileuszu 25-lecia Yacht Klubu Człuchów. Na uroczystość zapraszani są nie tylko członkowie klubu, ale także wszyscy mieszkańcy i turyści. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (17.09) na plaży OSiR w Człuchowie.

Jubileuszowe świętowanie rozpocznie polowa msza święta, która będzie odprawiona o godzinie 9.00. Po mszy, a także po części oficjalnej rozpoczną się regaty żeglarskie o Mistrzostwo Człuchowa i Błękitną Wstęgę jez. Rychnowskiego. O 11.00 rozpocznie się otwarty piknik z atrakcjami – zapowiada Agnieszka Kulesza, prezes Yacht Klubu Człuchów.

– Będą wystawy zdjęć, będą pokazy multimedialne naszej działalności, będą rejscy tratwami, rowerkiem wodnym. Wystawi się u nas także Koło Gospodyń Wiejskich. Panie będą sprzedawały swoje wyroby i wypieki – dodaje Kulesza.

Dodatkowo w ramach wydarzenia odbędzie się Pomorski Konkurs Piosenki Żeglarskiej. Będzie też wata cukrowa i dmuchane zamki. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Yacht Klub Człuchów obecnie liczy sobie około 50 członków. W jego barwach szkoli się 15 zawodników. W przeszłości, wychowankowie tego właśnie klubu stawali na najwyższym stopniu podium w żeglarskich imprezach na poziomie krajowym i ponadregionalnym.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content