XXX FINAŁ WOŚP W CZŁUCHOWIE – BĘDZIE WYJĄTKOWO HUCZNIE

26 sty, 2022 | Człuchów

Nie tylko ciekawe fanty na licytacji, ale także mnóstwo niezwykłych atrakcji zapowiada na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sztab w Człuchowie. Wydarzenia towarzyszące już trwają. Organizują je między innymi człuchowskie szkoły. Najwięcej jednak wydarzy się w niedzielę – 30 stycznia.

– Gramy już po raz 30-ty. Chcemy zatem, aby było „na bogato”. Musi to być kolorowo, musi to być odświętnie. Chcemy, aby to wszystko się jeszcze bardziej rozkręciło – mówi Danuta Purgacz, szefowa człuchowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Niedzielny finał organizowany będzie w kilku miejscach. Od 12.00 w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Traugutta, wystartuje strefa kulinariów. Gościem specjalnym będzie Roksana Bogusz, finalistka programu MasterChef. Od 10.00 do 16.00 w człuchowskim zamku zwiedzać będzie można lochy. To niebywała okazja, ponieważ otwierane są one dla turystów niezwykle rzadko. O 12.00 na zimną kąpiel na plaży OSiR zapraszają człuchowskie morsy. O 14.00 przed budynkiem Miejskiego Domu Kultury pojawi się Rutkowski Patrol wraz ze swoimi niezwykłymi pojazdami. Będzie to okazja nie tylko do ich obejrzenia sprzętu, ale również do krótkiej przejażdżki profesjonalnie opancerzonymi wozami. Wraz z Krzysztofem Rutkowskim do Człuchowa przyjedzie znany aktor – Piotr Stramowski.

Człuchowski sztab WOŚP jak zawsze będzie stacjonował w Miejskim Domu Kultury. W tym roku wszystkie organizowane w nim wydarzenia ruszają już o godzinie 10.00. Same licytacje rozpoczną się o godzinie 15.00. Wśród fantów są między innymi płyty z autografami: Thomasa Andersa, Maryli Rodowicz i Zenka Martyniuka. Tradycyjnie nie zabraknie też człuchowskich złotych i srebrnych serduszek. To symbol miejscowego sztabu. Można je wylicytować tylko w Człuchowie. Całość zakończy światełko do nieba. Ta część programu odbędzie się o godzinie 20.00 na Rynku.

W tym roku człuchowski sztab swoim zasięgiem obejmował będzie nie tylko miasto Człuchów, ale także gminę wiejską Człuchów, gminę Rzeczenica i gminę Przechlewo. Łącznie to 135 wolontariuszy, którzy już od rana kwestować będą na ulicach. Najmłodszy z nich, Tomek – ma 8 lat i będzie zbierał pieniądze wraz z tatą – policjantem. Najstarszy wolontariusz to 83 -letni Pan Wacław z Przechlewa.

 

 

grafika: WOŚP

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content