XXX BIEG TURA JUŻ ZA NAMI

29 maj, 2023 | Człuchów

Mateusz Dajnowski reprezentujący Miejski Klub Sportowy Chojniczanka oraz Dominik Mroziewicz reprezentujący Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny – wygrali tegoroczną edycję Biegu Tura w Człuchowie. Pierwszy z mężczyzn zwyciężył na dystansie 10 kilometrów, drugi na odcinku 5 kilometrów. Zawody odbyły się w minioną niedzielę. Wystartowało w nich ponad 100 biegaczy.

Jak co roku zawodnicy mieli do pokonania jeden z dwóch, wybranych przez siebie odcinków. Trasa wiodła najpierw ulicami miasta, a potem także ścieżką rowerową wzdłuż jeziora i przez park. Start i meta znajdowały się na Rynku. W biegu długim (10 km) pierwsze miejsce zajął Mateusz Dajnowski, drugi był Tomasz Kryzel, a trzeci Dariusz Guzowski. Najlepsza z pań – Marlena Pawłowska, w klasyfikacji generalnej zajęła 14 miejsce.

W biegu krótkim (5 km) pierwsze miejsce zajął Dominik Mroziewicz, drugi był Tomasz Chmielewski, a trzeci Maciej Kannenberg. Czwarte miejsce zajęła najlepsza z pań – Agnieszka Kaczor.

Wszystkie wyniki, również z podziałem na równe klasyfikacje można zobaczyć tutaj: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5559.

Biegi główne poprzedził XXV Mały Bieg Tura, w którym zmierzyły się dzieci urodzone w latach 2013 – 2010 na dystansie 800 metrów oraz młodsze, które miały do pokonania 400 metrową trasę wokół centrum.