XXV BIEG TURA W CZŁUCHOWIE – ZAPRASZAMY

23 maj, 2018 | Człuchów

Już w najbliższą niedzielę (27.05) wystartuje w Człuchowie Bieg Tura. To już XXV edycja tej imprezy. Do tej pory udział w zawodach zgłosiło już ponad 200 osób. Ostatni chętni mogą się zapisać również w dniu imprezy na kilkanaście minut przed startem.

Podobnie jak w poprzednich latach zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Są to trzy pętle ulicami: Królewską, Wejhera, Długosza, Wyszyńskiego, Średnią Traugutta, ścieżką rowerową wzdłuż Alei Jana Pawła II, Rataja, Kamienną, Szczecińską i ponownie Królewską do mety na Rynku. Osoby które nie czują się na siłach, aby przebiec cały 10 kilometrowy odcinek, mogą zejść z trasy po jednym okrążeniu (ok. 3,3km). Wówczas zostaną sklasyfikowane w tak zwanym krótkim biegu. „W tym roku wyjątkowo bieg główny wystartuje nie o 12.00 jak było dotychczas, lecz o godzinie 11.00” – zaznacza Igor Bodziak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie. Biegi dla dzieci rozgrywane będą już od 9.30.

Impreza jest otwarta dla publiczności. Organizatorzy zastrzegają, że z powodu organizacji biegu, w najbliższą niedzielę w godzinach od 11.00 do 12.30 w centrum Człuchowa mogą wystąpić czasowe zamknięcia dla ruchu wyżej wymienionych ulic.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content