WYSOKIE MIEJSCE CZŁUCHOWA W KRAJOWYM RANKINGU

1 lip, 2021 | Człuchów

Czternaste miejsce w kraju zajęło Miasto Człuchów w rankingu oceniającym finanse publiczne. W kategorii miast, w województwie pomorskim lepszy wynik miało tylko Miasto Hel. W skali kraju, miastem, któremu najwyżej oceniono finanse publiczne była Podkowa Leśna.

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego opracował Instytut Studiów Wschodnich we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Badanie było oparte na danych otrzymanych od Regionalnych Izb Obrachunkowych. 

– Ranking ten dotyczy oceny sytuacji finansowej poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego. Pod uwagę brane są tutaj takie pozycje jak udział dochodów własnych w dochodach ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w dochodach ogółem, obciążenie wydatków bieżących. Szereg tych wskaźników pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość, gdyż nasza sytuacja finansowa jawi się naprawdę pozytywnie i bardzo się cieszymy z zajęcia czternastego miejsca w tym rankingu – mówi Urszula Stupałkowska, Skarbnik Miasta Człuchowa.

Jak dodaje dalej Stupałkowska, – wysokie miejsce w rankingu nie oznacza, że człuchowski samorząd ma nadmiar pieniędzy do dyspozycji. Oznacza to tyle, że tymi pieniędzmi, które mamy, gospodarujemy w sposób racjonalny -. Ranking został opracowany za rok 2020. Udział w badaniu był bezpłatny.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content