Prawie 33 tysiące osób w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku odwiedziło Muzeum Regionalne w Człuchowie. Placówka cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Człuchowie.

Bez wątpienia największa atrakcją muzeum jest zamek krzyżacki i zgromadzone wewnątrz zbiory. Liczne wystawy i wydarzenia przyciągają także turystów. „W sezonie letnim prezentowaliśmy wystawy z zakresu historii, etnografii, sztuki i archeologii związanej z Ziemią Człuchowską – to były wystawy stałe. Oprócz tego prezentowaliśmy wystawy czasowe. Wśród nich była wystawa „Broń i Barwa XVII – XX wiek” z kolekcji Stefana Ochmana, a także wystawa malarstwa Dariusza Kalety „Magiczny Lechistan” – mówi Krzysztofa Monikowska Dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

W sierpniu odbył się już po raz trzeci Zamkowy Piknik Historyczny. Tegoroczna edycja zorganizowana była pod hasłem „Zanim powstał zamek”.  Obecnie w muzeum można oglądać kolejną wystawę czasową zatytułowaną „Niepodległość jest kobietą”.

Obecnie Muzeum Regionalne w Człuchowie działa w systemie zimowym. Oznacza to, że można je zwiedzać w godzinach 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku oraz w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca  w godzinach 10.00 – 16.00.

fot. serwissamorzadowy.eu