WYMIANA ŹRÓDEŁ CIEPŁA – SZANSA NA DOFINANSOWANIE

23 kwi, 2017 | Gmina Wiejska Człuchów

Do 5 maja Gmina Człuchów będzie przyjmowała wnioski o dofinansowanie wymiany starych i nieekologicznych kotłów grzewczych, na nowe – zasilane odnawialnymi źródłami energii. Podania mogą składać właściciele gospodarstw i domów jednorodzinnych, a także wspólnoty mieszkaniowe. Dofinansowanie może sięgać nawet 35 procent wartości zadania.

Program ma na celu poprawę czystości powietrza. „Chodzi o zachęcenie mieszkańców do likwidacji pieców węglowych, popularnie używanych w instalacjach centralnego ogrzewania. Mają być one zastąpione piecami zasilanymi gazem, olejem opałowym lub biomasą” – mówi Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów.

Maksymalne dofinansowanie może wynieść 35 % wartości zadania, lecz nie więcej niż 5714zł. w przypadku domów jednorodzinnych. W przypadku wspólnot mieszkaniowych kwota maksymalna to 14285zł. Maksymalne dofinansowanie do zakupu i montażu pomp ciepła to również 35 % lub 11428zł. Dotacje oraz ich wysokość będą jednak dostępne pod warunkiem wygrania konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gmina Człuchów jest jedną z wielu ubiegających się o te fundusze.

Regulaminy oraz formularze wniosków są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Gminy Człuchów: http://ugczluchow.pl/  oraz osobiście w siedzibie urzędu. Tam też należy składać wypełnione wnioski o dofinansowanie. Dokumenty można także przesyłać pocztą.

 

 

fot: www.serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content