Sześć komitetów wyborczych zarejestrowało się w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Człuchowie.  Głosowanie odbędzie się w niedzielę – 15 grudnia. Do urn pójdą jednak tylko mieszkańcy okręgu nr 12.

Wybory uzupełniające są wymagane, gdyż jeden z człuchowskich radnych utracił mandat. W takiej sytuacji należy przeprowadzić ponowne wybory, ale tylko w okręgu z którego radny wcześniej startował. Spośród wszystkich kandydatów mieszkańcy wybiorą tylko jednego radnego, który po złożeniu ślubowania zasiądzie w gronie radnych Miasta Człuchowa.

Okręg nr 12 to okręg jednomandatowy i obejmuje on następujące ulice: Traugutta, Kalinowa, Hortensjowa, Azaliowa, Pigwowa, Magnoliowa, Forsycjowa, Jaśminowa, Fiołkowa, Bratkowa, Buszewska, aleja Wiosenna, Narcyzowa, Stokrotkowa, Sasankowa, Krokusowa, Konwaliowa, Józefa Berenta, Czesława Kozioła, Leszka Zasadzkiego, Jana Bernarda Jakubowskiego, Edmunda Kloskowskiego.

Termin zgłaszania kandydatów na radnych mija 10 listopada. Już teraz wiadomo, że będzie ich nie więcej niż sześciu, tyle bowiem komitetów zostało zarejestrowanych. Zgłoszone komitety to:

KWW Elżbiety Józefowskiej, KWW Marek Latawiec, KWW Mirosława Jodłowskiego, KWW Robert Lewicki, KWW Wspólnota, KWW Zbigniewa Kolter.

Samo głosowanie odbędzie się 15 grudnia. Lokal wyborczy czynny będzie w godzinach od 7.00 do 21.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego – wejście od ul. Traugutta.

fot. serwissamorzadowy.eu