Kolacja z wójtem, przyczepa drewna opałowego lub tort ważący 25 kilogramów – to tylko część fantów, które będzie można wylicytować w Przechlewie. Już w najbliższą niedzielę (12.01) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w tej miejscowości.

W tym roku wyjątkowo Przechlewo nie będzie miało własnego sztabu. Miejscowość została przyłączona do sztabu z siedzibą w Człuchowie. Jednak uliczne kwesty, koncerty i licytacje odbędą się jak zawsze. Zbiórki do puszek prowadzone będą od rana. O 13.00 ruszy przechlewskie morsowanie. Zainteresowanych wspólną kąpielą w zimnej wodzie zapraszamy nad jezioro Przechlewskie – plaża przy parku. O 14.00 – bieg uliczny „Policz się z cukrzycą”.

Od 15.00 rozpocznie się natomiast zabawa w restauracji Podano do Stołu. „Będziemy tam wspólnie z mieszkańcami zbierać pieniądze na sprzęt dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji” –mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Na liście atrakcji towarzyszących znalazły się między innymi przejazdy bryczką, fit-fun, fotobudka, kawiarenka oraz występ iluzjonisty. Będzie też światełko do nieba. W przerwach pomiędzy występami prowadzone będą licytacje gadżetów podarowanych na tegoroczny finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

grafika: WOSP