WOŚP W RZECZENICY JUŻ W NIEDZIELĘ

25 sty, 2024 | Rzeczenica

Mały jubileusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obchodzi w tym roku sztab w Rzeczenicy. Wolontariusze z tej miejscowości przystępują do akcji po raz dwudziesty. W Polsce WOŚP gra już od trzydziestu dwóch lat. Lokalny jubileusz zmotywował organizatorów do tego, aby w tym roku wydarzenie było wyjątkowe.

Rzeczenickie świętowanie rozpocznie się już piątek (26.01). Tego dnia w sali gimnastycznej miejscowej szkoły, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Breńsku zorganizują zumbę. W niedzielę (28.01) od godziny 8.00 we wszystkich miejscowościach Gminy Rzeczenica kwestować będą wolontariusze. Od rana w rzeczenickiej szkole będzie można też kupić słodkie wypieki. Licytacje i orkiestrowa zabawa rozpoczną się o 16.00 w sali przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Tam też swoją siedzibę będzie miał rzeczenicki sztab. Na miejscu będą występy dzieci oraz orkiestrowa kawiarenka z pierogami, ciastami i popcornem. Będą też liczne aukcje. – Na licytacje jak co roku trafiają do nas złote i srebrne serduszka, kubki okolicznościowe, dostajemy vouchery na obiady, kolacje. Gra z nami od lat „Bar Przystań” pani Lucyny Kraski, „Bar leśny” pani Rzyskiej, Zajazd „Ostoja” państwa Lenio. Gra z nami także człuchowski „Canpol” i „Pieczony ptak”. Dostajemy też vouchery na przeróżne usługi motoryzacyjne i usługi florystyczne. Mamy też mnóstwo rękodzieła oraz maskotkę Jerzego Owsiaka  – zapowiada Katarzyna Kasperowicz, koordynator WOŚP w Rzeczenicy. Wszystkie przedmioty, które zostaną przeznaczone na niedzielną licytację można oglądać na stronie facebookowej rzeczenickiego sztabu. Można ją znaleźć pod hasłem: 32 Finał WOŚP 2024 – Rzeczenica.

Dla osób, które nie będą mogły przyjść do sztabu, w internecie udostępniona będzie transmisja video. Na profilu facebookowym zainteresowani zobaczą wszystko to, co dzieje się na miejscu. On-line będzie można także wziąć udział także w licytacjach. Całość zakończy tradycyjne światełko do nieba. W tym roku wzbogacone ono zostanie o ogromne ognisko, które rozpalą rzeczeniccy strażacy. Będzie ono przygotowane z choinek, które po świętach mieszkańcy przekazali na rzecz WOŚP.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu  (zdjęcie archiwalne)

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content