WOŚP W CZŁUCHOWIE – PODSUMOWANIE 25 FINAŁU

18 sty, 2017 | Człuchów

7zł i 50gr – tyle statystyczny człuchowianin, przekazał w tym roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To rekord nie tylko w powiecie, ale w całym regionie. Tylko w Człuchowie zebrano 106131,44zł. Cały człuchowski sztab, obejmujący swym zasięgiem Miasto Człuchów, Gminę Człuchów oraz Gminę Rzeczenica, zebrał 131534,90zł.

W Człuchowie podczas licytacji największym zainteresowaniem cieszyły się „człuchowskie serduszka”. Co roku sponsoruje i wykonuje je miejscowy złotnik – Krzysztof Arkuszyński, a oprawia zakład Państwa Pastusiak. Dwa złote serduszka sprzedano po 5000 każde, a srebrne odpowiednio za 3000 i 2800 zł. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zegar ścienny sprzedano na przykład za 900zł.

Człuchowski sztab co roku przyznaje również tytuł przyjaciela WOŚP. W tym roku takie wyróżnienie wręczono Kołom Gospodyń Wiejskich z Gminy Człuchów, Stowarzyszeniu Sabat Szefowych, Zdzisławie Żuberek oraz strażakom z OSP w Rzeczenicy. Na ulicach kwestowało 80 wolontariuszy.

 

 

fot: WOŚP

Czytaj cały artykuł
Skip to content