WOŚP 2023 – PRZYGOTOWANIA DO FINAŁU W RZECZENICY

19 sty, 2023 | Rzeczenica

Ponad 100 różnego rodzaju fantów przygotował na licytacje rzeczenicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał wydarzenia odbędzie się w niedzielę – 29 stycznia. W Rzeczenicy będą nie tylko licytacje, ale też występy artystyczne, imprezy sportowe oraz oryginalne światełko do nieba.

Jak co roku rzeczeniccy wolontariusze zorganizują huczną zabawę. W jej przygotowaniu pomaga im miejscowy Zespół Szkół, Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

– Granie rozpoczynamy tak naprawdę już w sobotę, ponieważ w szkole mamy wtedy „dzień na sportowo”. O godzinie 11.00 rozpoczną się rozgrywki dla dzieci i rodziców. Będzie też zumba oraz słodkości dla publiczności. Cały dochód z tego wydarzenia przeznaczony będzie na wielką orkiestrę – mówi Katarzyna Kasperowicz, koordynator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeczenicy.

W niedzielę (29.01) o godzinie 9.00, również w szkole, rozpocznie się zabawa zatytułowana „rzut o fant”. Będzie tam też można kupić ciasta przygotowane przez mieszkańców.

O godzinie 16.00 swoje drzwi dla zwiedzających otworzy sztab, którego siedzibą będzie remiza Ochotniczej Straży Pożarnej. Tam też odbędą się licytacje. Jednym z gości rzeczenickiego sztabu będzie Piotr Stramowski, aktor znany między innymi z filmów Patryka Vegi. Będzie go tam można spotkać o godzinie 16.00.

Na licytacje już teraz mamy mnóstwo ciekawych fantów – dodaje Katarzyna Kasperowicz.

– Są słynne pisanki wykonane przez panią Pawlicką, anioły wykonane przez panią Zych i panią Bac. Są różne vouchery na wypożyczenie kajaków, na spływ tratwą, na weekendowy pobyt w domku na Ośrodku Wypoczynkowym w Rzewnicy, liczne vouchery na obiady i na pstrągi – wylicza dalej koordynatorka.

Jednym z ciekawych gadżetów jest także sam Jurek Owsiak. To 40-to centymetrowa maskotka, wykonana na szydełku przez Hannę Majcher. Część z fantów, dostępnych na niedzielnej licytacji – już teraz można oglądać na stronie: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063881360301

Całość zakończy światełko do nieba. Rzeczenicką tradycją jest to, że o godzinie 20.00 przy remizie strażackiej, rozpalane jest potężne ognisko, w którym palone są bożonarodzeniowe choinki. Niepotrzebne drzewka zbierane są przez druhów, już na kilka dni przed finałem. Jeżeli ktoś z mieszkańców gminy Rzeczenica ma jeszcze do odbioru taką choinkę, a nie ma jej jak dostarczyć do miejscowej Straży Pożarnej, może to zgłosić telefonicznie pod numerem 661 206 977 lub 668 781 712. Drzewka po wcześniejszym umówieniu zostaną odebrane w sobotę (28.01) przez samych strażaków.

 

 

grafiki: WOSP, GCKSTiR

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content