Mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego oraz ich goście są zaproszeni na uroczystość związaną z upamiętnieniem uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to odbędzie 3 maja o godzinie 11.00 na placu przed kościołem parafialnym w Sępólnie Krajeńskim.

Uroczystość należy do większego cyklu imprez patriotycznych, organizowanych pod wspólnym hasłem: „Wielopokoleniowe spotkania Polaków”. Jak sama nazwa wskazuje są to wydarzenia adresowane do wszystkich grup wiekowych oraz mieszkańców miasta, gminy i całego regionu.

„Tym razem będzie to wydarzenie nawiązujące do Święta Konstytucji 3 Maja” – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. „Na miejscu zostanie odczytana oryginalna preambuła konstytucji. Odśpiewany zostanie także hymn Konstytucji 3 Maja” – dodaje Pick.

Organizatorzy przygotowują również dodatkowe atrakcje, które mają być niespodzianką dla publiczności. Wskazane jest, aby w tym dniu przyjść na uroczystość całymi rodzinami.

Powyższe wydarzenie jest jednym z kilku organizowanych podczas tegorocznej majówki. Przypomnijmy, że 1 maja 2019r. o godzinie 11.00 na terenie muzeum PRL odbędzie się zlot pojazdów zabytkowych. 2 maja 2019r. o godzinie 12.00 w Centrum Kultury i Sztuki otwarta zostanie wstawa „Herby województw, powiatów, gmin i miast na pinach i przypinkach”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

fot. serwissamorzadowy.eu