WIĘCEJ ZIELENI W CZŁUCHOWIE

9 maj, 2024 | Człuchów

Kolejne pięćdziesiąt drzewek posadzono wczoraj (8.05) na terenie kompleksu turystycznego przy plaży OSiR w Człuchowie. W akcję zaangażowali się byli i obecni radni Rady Miejskiej w Człuchowie, władze miasta oraz mieszkańcy. Do nasadzeń wybrano dęby i lipy.

Drzewka podarował Andrzej Pruski – człuchowski przedsiębiorca. Jest to już druga taka akcja prowadzona w mieście. W ubiegłym roku pierwsze pięćdziesiąt lip posadziło Przedsiębiorstwo Komunalne oraz członkowie Stowarzyszenia „Krokus”. Teraz pięćdziesiąt dębów posadzili radni i mieszkańcy. – Jest to bardzo cenna inicjatywa i ważna dla naszych mieszkańców, wiec tego typu akcje będziemy kontynuować w następnych latach. Im więcej mamy zieleni i drzew w mieście, tym lepszy jest komfort życia mieszkańców – mówił podczas akcji, Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Koordynatorem całej akcji jest radny Henryk Krusiński. – Zwróciłem się do dyrektora OSiRu z pytaniem czy możemy takie drzewka posadzić tutaj, na obiektach przy plaży? Zgodził się, więc jest to doskonałe miejsce w którym taką akcję możemy prowadzić – mówi Krusiński. Inicjatywa sadzenia drzewek będzie kontynuowana również w przyszłym roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content