W PIENIĘŻNICY POWSTANIE NOWA DROGA

13 mar, 2023 | Rzeczenica

Jeszcze przed wakacjami w miejscowości Pieniężnica, zbudowane zostanie nowa droga osiedlowa. Chodzi o trakt prowadzący do bloków na byłym osiedlu Państwowych Gospodarstw Rolnych. Na realizację tej inwestycji, Gmina Rzeczenica otrzymała rządowe wsparcie w wysokości aż 98 procent wartości całego zadania.

Prace budowlane rozpoczną się już niebawem. Wybrany w przetargu wykonawca ma trzy miesiące na zbudowanie nowej ulicy. Chodzi o odcinek od skrzyżowania w kierunku osiedla, zarówno do bloków po lewej, jak i po prawej stronie.

– Obecnie droga ta zbudowana jest ze starych płyt typu Jomb, częściowo jest ona także utwardzona żwirem. Po przebudowie będzie to nowa nawierzchnia z kostki polbrukowej, natomiast płyty, które będą zdejmowane z tej drogi, będą również w ramach zadania wykorzystane do utwardzenia innego odcinka drogi, w kierunku miejscowości Grabowo – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica. Całość ma kosztować niespełna 550 tysięcy złotych. Prace wykona firma Dariusza Sali ze Sławęcina.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content