W CZŁUCHOWIE POWSTANIE KOLUMBARIUM

18 maj, 2022 | Człuchów

Kolumbarium na 80 nisz zostanie zbudowane na cmentarzu komunalnym w Człuchowie. Będzie to pierwsza taka budowla w mieście. Do tej pory prochy w urnach były grzebane w ziemi.

– Już od kilku lat otrzymywaliśmy głosy od mieszkańców, aby to kolumbarium wybudować. Przedsiębiorstwo Komunalne zarządzające cmentarzem w poprzednich latach ogłaszało nawet przetargi na wykonanie takiej budowli. Nie było jednak chętnych do podjęcia się takiego zlecenia – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Teraz gdy ratusz ogłosił przetarg, wykonawcy się znaleźli. Najlepszą ofertę złożyła firma Grzegorza Drewczyńskiego. Będzie ona miała 4 miesiące na wykonanie zadania.

– Kolumbarium będzie wykonane z żelbetu. Pokryte będzie ono częściowo płytami granitowymi i klinkierem. Budowla powstanie na końcu alei zasłużonych. Przy kolumbarium zamontowane będą też ławki, kosze na śmieci oraz urządzona zostanie drobna zieleń – dodaje Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Inwestycja ma kosztować niespełna 220 tysięcy złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content