Trwają prace związane z rozdziałem kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Człuchowie. Ten rodzaj robót wymaga okresowego zamykania niektórych ulic, bo pod jezdnią trzeba ułożyć nowe rury. Zaplanowane na ten rok prace i związane z tym utrudnienia w ruchu potrwają do końca października.

Obecnie inwestycja prowadzona jest na ulicy Traugutta, na wysokości Miejskiego Domu Kultury. W miejscu prowadzenia robót przejazd wszelkich pojazdów jest niemożliwy. Taki stan potrwa maksymalnie do końca września – zapowiada Piotr Ciechacki – kierownik referatu inwestycji i infrastruktury w Urzędzie Miejskim w Człuchowie. „Po wykonaniu odcinka na ulicy Traugutta wykonawca przeniesie się z powrotem na ulicę Szczecińską. Tam do wykonania jest kanalizacja deszczowa do wysokości apteki zlokalizowanej na ulicy Szczecińskiej” – dodaje Ciechacki.

Prace te powinny potrwać do końca października. Od listopada aż do wiosny żadne kolejne roboty nie będą rozpoczynane. Spowoduje to brak utrudnień w ruchu w rejonie ulic: Szczecińska, Traugutta, Sobieskiego.

fot. serwissamorzadowy.eu