Telefonicznie, mailowo lub poprzez platformę e-PUAP – w ten sposób petenci mogą załatwiać sprawy w Urzędzie Miejskim w Człuchowie. Już od ponad tygodnia wszystkie urzędy i instytucje w Polsce są zamknięte dla petentów. Wszystko przez zagrożenie koronawirusem.

Wszystkie wydziały w Urzędzie Miejskim pracują normalnie – zapewnia Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Petenci nie są jednak wpuszczani do środka. Sprawy urzędowe są załatwiane telefonicznie, mailowo lub przez e-PUAP. Tylko w wyjątkowych sytuacjach możliwe jest osobiste spotkanie z urzędnikiem. Dzieje się tak tyko po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu. „Staramy się aby połowa załogi pracowała w domu, zdalnie. Ma do tego przystosowane narzędzia pracy. Natomiast druga połowa pracuje w urzędzie. Chodzi o maksymalne zmniejszenie ryzyka zakażenia wirusem” – mówi Kowalczyk.

Na bieżąco załatwiane są także sprawy w Urzędzie Stanu Cywilnego. Akty urodzenia, akty zgonu i inne formalności można załatwić, pod warunkiem wcześniejszego umówienia przez telefon. Dokumenty są wydawane przy drzwiach wejściowych do Ratusza.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu