UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ Z OKAZJI DNI CZŁUCHOWA

21 cze, 2022 | Człuchów

Z okazji Dni Człuchowa 17 czerwca 2022 r. w sali głównej Muzeum Regionalnego na Zamku Krzyżackim odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Człuchowie. Wzięli w niej udział także przedstawiciele partnerskiego miasta Conches we Francji. Sesja była sposobnością do wręczenia nagród i wyróżnień oraz do potwierdzenia przyjaznych relacji z miastem partnerskim.

Podczas posiedzenia wręczono także Nagrody Burmistrza dla wyróżniających się uczniów. W gronie nagrodzonych uczniów znalazło się 21 młodych ludzi, którzy mogą pochwalić się dobrymi wynikami w nauce, sporcie lub dziedzinach artystycznych.

– Są to wyróżnienia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie, dla tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki nie tylko w nauce. Jest to przyszłość naszego społeczeństwa. Dlatego chcemy dzisiaj, w okresie Dni Człuchowa wyróżnić tych młodych ludzi, po to, aby czuli się docenieni i wiedzieli, że warto inwestować w siebie, po to by w przyszłości pełnić ważne funkcje w naszym mieście i w naszym państwie – mówił Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Tytuł Zasłużony dla Miasta Człuchowa odebrało natomiast Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga. Wyróżnienie przyznała tej organizacji Rada Miejska w Człuchowie na kwietniowej sesji. Wyróżniona organizacja zajmuje się między innymi organizowaniem pomocy dla osób starszych i potrzebujących. Po wybuchu wojny na Ukrainie koordynowała także zbiórkę darów. Ponadto stowarzyszenie organizuje zajęcia aktywizujące dla mieszkańców miasta oraz imprezy plenerowe o charakterze religijnym.

W sesji wzięli udział także przedstawiciele partnerskiego miasta Conches we Francji. Spotkanie było okazją do odnowienia deklaracji o współpracy obu samorządów. Po podpisaniu odpowiednich dokumentów, na pamiątkę tego wydarzenia, mer miasta Conches wręczył władzom Człuchowa pierwszy egzemplarz koszulki z logotypem opracowanym na bazie grafik charakterystycznych dla obu miast. Znak zawiera między innymi wizerunek człuchowskiego zamku. Sesję zakończył koncert człuchowsko – bydgoskiego kwartetu muzycznego.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content