UMOWA NA REMONT PRZEDSZKOLA W CZŁUCHOWIE – PODPISANA

29 sie, 2023 | Człuchów

Prawie 7,8 miliona złotych kosztować będzie remont i przebudowa obiektu po byłym przedszkolu Bajka w Człuchowie. Samorząd rozstrzygnął już przetarg na to zadanie. Podpisano także umowę z wykonawcą robót. Prace wykona firma Telmax z Człuchowa.

Zanim na dobre ruszą roboty, wykonawca będzie musiał przygotować kompleksową dokumentację techniczną oraz uzyskać pozwolenie na budowę. – Firma ma na to trzy miesiące. Potem musi przystąpić do prac budowlanych, tak aby całą inwestycję zakończyć w ciągu sześciu miesięcy – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Zadanie obejmuje niemalże gruntowy remont obiektu. Będzie on bowiem nadal pełnił funkcję żłobkowo-przedszkolną. – Zakres inwestycji obejmie utworzenie trzech sal przedszkolnych na 68 miejsc i jednej sali żłobkowej na 28 miejsc. Będzie też zaplecze kuchenne, pomieszczenie administracyjne, techniczne, socjalne i sanitarne wraz z wyposażeniem – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach tego zadania zagospodarowany zostanie także teren na zewnątrz budynku.

Wszystko powinno być gotowe do końca lutego przyszłego roku. Później rozpoczną się odbiory techniczne. Pierwsze grupy przedszkolne i żłobkowe pojawią się tam 1 września 2024 roku.

Cała inwestycja będzie kosztowała prawie 7,8 mln zł. Miasto Człuchów pozyskało na to zadanie 5 milionów złotych z rządowego programu Polski Ład oraz 976 tysięcy z programu Maluch +. Samorząd z własnego budżetu dopłaci nieco ponad 1,8 mln złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content