UMOWA NA MODERNIZACJĘ STADIONU PODPISANA

13 gru, 2021 | Człuchów

Nowa infrastruktura już w przyszłym roku pojawi się na stadionie miejskim w Człuchowie. Samorząd podpisał umowę na jego przebudowę. Wszystko będzie kosztowało ponad 5 milionów złotych. Prace rozpoczną się już po nowym roku. Wykona je lokalna firma Telmax.

– Cała inwestycja z pewnością poprawi zarówno wygląd jak i funkcjonalność stadionu miejskiego, dając możliwość do prowadzenia profesjonalnych treningów, a nawet zawodów o randze ogólnopolskiej. Obecnie bieżnię stanowi nawierzchnia żużlowa. Nie spełnia ona już żadnych wymogów – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Aby dostosować stadion do obecnych przepisów, trzeba go gruntownie zmodernizować. Wymienione będzie tam prawie wszystko, poza murawą boiska i budynkiem zaplecza sportowego. Człuchowski stadion zyska natomiast nową funkcję – lekkoatletyczną.

– Przedmiotem tego zadania będzie budowa bieżni tartanowej o długości 400 metrów z sześciotorową bieżnią okrężną i ośmiotorową bieżnią do biegów sprinterskich. W ramach tego zadania zostanie wykonany także rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznia wzwyż, skocznia do skoków o tyczce, rozbieg do skoku w dal i trójskoku, dwa rozbiegi do rzutu oszczepem, dwie rzutnie do pchnięcia kulą oraz rzutnie do rzutu dyskiem i młotem – dodaje Kowalczyk

Przebudowane będzie także ogrodzenie dzielące trybuny oraz areny sportowej. Zmodernizowane zostaną też chodniki i drogi dojazdowe. Stadion zostanie również doposażony w systemy umożliwiające rozgrywanie profesjonalnych wydarzeń sportowych.

Przebudowa stadionu będzie kosztowała 5,2 mln złotych. 1, 7 mln to pozyskane przez miasto dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Wszystko ma być gotowe pod koniec przyszłego roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content