UMOWA NA BUDOWĘ ULICY PSZENICZNEJ I RZEPAKOWEJ – PODPISANA

11 sie, 2022 | Człuchów

Nieco ponad 3 miliony złotych będzie kosztowała budowa ulic Pszenicznej i Rzepakowej w Człuchowie. Miasto rozstrzygnęło przetarg na to zadanie. Podpisano także umowę z wykonawcą. Prace ruszą już niebawem.

Obie wyznaczone do modernizacji ulice to trakty gruntowe. – Zostaną one przebudowane od podstaw. Przy okazji powstaną nowe instalacje podziemne, mowa tutaj o kanalizacji deszczowej, kanale technologicznym i oświetleniu ulicznym. Jezdnia i chodniki będzie utwardzona kostką betonową – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Budowa obu ulic potrwa do końca tego roku. Zadanie to jest dofinansowane w 95 procentach z rządowego funduszu Polski Ład. Rozstrzygnięcie przetargu na poziomie niewiele przekraczającym 3 miliony złotych to dobra wiadomość dla człuchowskiego samorządu. Tyle bowiem zakładał opracowany wcześniej kosztorys tej inwestycji. Oznacza to, że Miasto nie będzie musiało dokładać do inwestycji więcej, niż założono to w budżecie. Przy obecnej inflacji takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content