ULICE PSZENICZNA I RZEPAKOWA W CZŁUCHOWIE – OFICJALNIE OTWARTE

29 gru, 2022 | Człuchów

3,1 mln zł kosztowała budowa dwóch kolejnych dróg osiedlowych w Człuchowie. Mowa o ulicy Rzepakowej i Pszenicznej. Inwestycja ta została oficjalnie oddana do użytku.

Obie ulice znajdują się w południowej części Człuchowa, tuż przy drodze krajowej nr 22. Do niedawana był to niezagospodarowany teren. Od kilku lat powstają tam nowe domy. Nowo zbudowane ulice są dojazdami do posesji.
– Wcześniej były tu tylko drogi gruntowe, a w zasadzie to nieużytki. Teren był bardzo podmokły. Mieszkańcy mieli problemy z dojazdem, a szczególnie jak był to cięższy sprzęt. Była zatem potrzeba, aby utwardzić te ulice i poprawić komfort mieszkańców – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.
Oprócz nowej nawierzchni, utwardzonej kostką betonową, przy obu ulicach zbudowano także odwodnienie i oświetlenie drogowe. Powstał też kanał technologiczny umożliwiający w przyszłości poprowadzenie w nim instalacji teletechnicznych.
– Myślę, że ta inwestycja ucieszy mieszkańców, ponieważ był tu duży problem, jeżeli chodzi o nawierzchnię i oświetlenie. Niebawem w tej części miasta postanie także market Dino – mówią z kolei radni Rady Miejskiej w Człuchowie, Zdzisław Szczepański i Alfons Żebryk.
Dokładnie rok temu w tej części Człuchowa zbudowano także Aleję Lawendową. W tej chwili trwa tam także budowa ulicy Motocrossowej. To zadanie będzie ukończone niebawem.
Budowa nowo otwartej ulicy Pszenicznej i Rzepakowej była dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wysokość dofinansowania to 3 miliony złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content