ULICA SZKOLNA WYREMONTOWANA

15 paź, 2021 | Przechlewo

Zakończyły się prace drogowe na ulicy Szkolnej w Przechlewie. W miejscu gruntowej alei zbudowano zupełnie nową, asfaltową drogę. Odcinek jest już oddany do użytku.

Wyremontowana droga to odcinek prowadzący wzdłuż stadionu gminnego. Jest on nie tylko dojazdem do obiektu, ale także ulicą prowadzącą do zabudowań położonych w tej części Przechlewa.

– Przed remontem droga była szutrowa, było mnóstwo dziur. Często po deszczach woda stała na tej drodze, co było uciążliwe zarówno dla mieszkańców jak i korzystających ze stadionu. Po remoncie mamy wyasfaltowany odcinek, który wszystkim jego użytkownikom na pewno ułatwi przemieszczanie – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Modernizacja ulicy Szkolnej zakładała także budowę poboczy, krawężników i wjazdów na posesję. Utwardzono też parking przy stadionie. Cała inwestycja kosztowała 240 tysięcy złotych. 120 tysięcy to pieniądze przyznane gminie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przy okazji remontu drogi przy stadionie utwardzono także jeden z sięgaczy, znajdujący się bliżej budynku szkoły. Z płyt jumbo zbudowano tam też nową nawierzchnię placu manewrowego.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content