UKRAIŃSCY DZIENNIKARZE DZIĘKUJĄ CZŁUCHOWIANOM

1 mar, 2023 | Człuchów

„Dziękujemy za pomoc ukraińskim uchodźcom. Dziękujemy Narodowi Polskiemu za wielką pomoc wojskową w walce z okupantem” – to fragment podziękowania, jakie złożyli ukraińscy uchodźcy na ręce Ryszarda Szybajły, Burmistrza Człuchowa. Samorządowiec otrzymał także pamiątkowy medal przyznany przez Odesską Organizację Narodowego Związku Dziennikarzy Ukrainy i Odesską Obwodową Radę Pokoju.

– To wyróżnienie należy się przede wszystkim mieszkańcom Człuchowa i wszystkim im je dedykuję. To oni najbardziej otworzyli swoje domy i serca na potrzebujących. To oni udzielili schronienia i pomocy wszystkim tym, którzy uciekali przed wojną – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

W piśmie przewodnim podziękowania złożono także staroście człuchowskiemu Aleksandrowi Gappie oraz dyrektorce szkoły sportowej Małgorzacie Gostomczyk. Autorzy dokumentu zwrócili w nim uwagę na możliwość kontynuowania nauki przez ponad 200 ukraińskich uczniów. Dokument podpisali: Jurij Robotin, przewodniczący Odesskiej Organizacji Narodowego Związku Dziennikarzy Ukrainy i Tamila Afanasiewa, przewodnicząca Odesskiej Obwodowej Rady Pokoju.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content