UCZNIOWIE Z CZŁUCHOWA POJADĄ DO SZWECJI

12 kwi, 2017 | Człuchów

Uczniowie z człuchowskiego Gimnazjum zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Szwecja z klasą”. W nagrodę pojadą na trzydniową wycieczkę do Szwecji. Główny sponsor ufunduje im połowę kosztów wyprawy.

Aby wystartować w konkursie trzeba było wcześniej nakręcić krótki film o köttbullarach, popularnych w Szwecji mięsnych klopsikach. W klipie należało zaproponować udoskonalenie przepisu i w ciekawy sposób pokazać sposób przyrządzenia potrawy. Uczniowie z klasy IIa, swój film zrealizowali w szkole. „Sami zabezpieczyli sprzęt i sami też klip zmontowali. Logistyką i dostawą produktów zajmowali się rodzice, na których zawsze mogę liczyć”  – mówi wychowawca, Grażyna Jażdżewska. Przygotowany film został później poddany ocenie internautów. Spośród dziesięciu klipów, które zyskały najwięcej głosów, organizator konkursu wybrał trzy najlepsze. Jego autorzy pojadą na wycieczkę do Szwecji, przy czym – zwycięzcy mają ufundowane 100 procent kosztów podróży, zdobywcy drugiego miejsca 50 procent, a za trzecie miejsce – organizator funduje 25 procent kosztów całego wyjazdu. Według szacunków organizatora, dzieci z Człuchowa będą musiały dopłacić nieco ponad 100 złotych za osobę.

To nie pierwszy sukces uczniów z tej klasy. Wcześniej w innym konkursie, młodzież wygrała IPady. Nowoczesne tablety otrzymał każdy z uczniów.

 

 

fot: www.serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content