TYTUŁ ZASŁUŻONEGO DLA MIASTA POJECHAŁ DO FRANCJI

13 paź, 2020 | Człuchów

Alfred Recours, emerytowany mer francuskiego miasta Conches odebrał nagrodę „Zasłużony dla Miasta Człuchowa”. Jest to jedno z najwyższych wyróżnień przyznawanych przez człuchowski samorząd. Uroczystość jego wręczenia odbyła się w człuchowskim ratuszu.

Człuchów i Conches to miasta partnerskie. W tym roku mija 25 lat od momentu, kiedy obydwa samorządy podjęły oficjalną współpracę. Umowę w tej sprawie podpisano dokładnie 25.10.1995 r. w Conches we Francji. Ze strony polskiej podpisywał ją ówczesny Wiceburmistrz Człuchowa Antoni Neckar. Stronę francuską reprezentował włodarz Conches Alfred Recours, który funkcję mera miasta sprawował nieprzerwanie przez 30 lat, aż do maja tego roku. 

– Od 25 lat wspierał i promował współpracę kulturalną, artystyczną, sportową i rodzinną pomiędzy miastami. Dzięki niemu nasi lokalni człuchowscy artyści mogli zaprezentować się we Francji. Człuchowska młodzież skorzystała z wymiany pomiędzy rówieśnikami. Wpierał i uczestniczył w rozwijającej się od 14 lat wymianie rodzin – mówił o wyróżnionym, obecny Burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło. Po ceremonii wręczenia tytułu głos zabrał sam wyróżniony.

– To wielka radość i wielki honor dla mnie być tutaj dzisiaj między wami. Bardzo wam dziękuję i wierzcie mi, że z wielkimi emocjami przyjmuję to odznaczenie. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, które przed chwilą usłyszałem od was  – mówił Alfred Recours. W uroczystości uczestniczyła także delegacja radnych z miasta Conches oraz przedstawiciele Ambasady Republiki Francuskiej w Polsce i Konsul Honorowy Francji urzędujący w Gdańsku.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content