TYDZIEŃ BIBLIOTEK W CZŁUCHOWIE

6 maj, 2022 | Człuchów

Już niebawem Tydzień Bibliotek. Niemalże wszystkie placówki w Polsce organizować będą z tej okazji liczne wydarzenia. Człuchowska Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na nie w dniach od 9 do 13 maja.

Całość zainauguruje sonda uliczna prowadzona przez uczniów. W poniedziałek (9.05) od godziny 9.00 młodzież będzie pytała człuchowian o ich ulubione książki. Powstałego w ten sposób nagrania, będzie można później wysłuchać na stronie internetowej biblioteki.

We wtorek (10.05) odbędą się warsztaty dla dzieci pod hasłem „Średniowieczny skryba”.

Dorośli zapraszani są natomiast na środę (11.05) na spotkanie autorskie z Sylwią Kubik. – Jest to bardzo ceniona pisarka. Posiada ona szerokie grono czytelników. Jej książka „Miłość pod naszym niebem” zdobyła tytuł książki roku w 2020 roku – mówi Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie. Spotkanie z pisarką odbędzie się o godzinie 17.00 w Klubie Czytelnika.

W piątek (13.05) będzie można natomiast obejrzeć występ kaszubskiej kapeli „Zgoda”. Wszystko to zostanie połączone z finisażem wystawy malarstwa Doroty Staszewskiej. To wydarzenie również odbędzie się o godzinie 17.00. Udział we wszystkich spotkaniach będzie bezpłatny.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content