TURYSTYCZNY CZŁUCHÓW

21 lip, 2014 | Człuchów

Nowoczesna plaża, park rozrywki, zabytki i trasy rowerowe – to wszystko czeka na turystów przyjeżdżających w tym sezonie do Człuchowa. Z roku na rok goszczących w tym mieście jest coraz więcej. W ubiegłym sezonie tylko plażę i zamek odwiedziło 50 tysięcy osób. W tym roku, władze miasta liczą na pobicie tego rekordu.

„Od początku lata cała nasza infrastruktura turystyczna działa pełną mocą. Mamy ogólnodostępną plażę strzeżoną nad jeziorem Rychnowskim. Zaraz obok znajduje się park rozrywki w skład którego wchodzi: park wodny, park linowy i minigolf. Na miejscu jest też boisko do piłki plażowej i wypożyczalnia sprzętu pływającego” – mówi Burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło. Kolejną atrakcją jest odrestaurowany Zamek Krzyżacki. Niegdyś warownia ta pod względem wielkości była drugą po Malborku. Obecnie w jego wnętrzu znajduje się Muzeum Regionalne a ze szczytu zamkowej wieży można podziwiać przepiękną panoramę miasta.

Człuchów okalają cztery jeziora i liczne lasy. Najciekawsze punkty miasta połączone są trasami rowerowymi. Dla najmłodszych czynne są place zabaw. Warto również odwiedzić znajdujący się przy Rynku kościół p.w. Św. Jakuba. XVII wieczna świątynia niedawno została odrestaurowana.

Miasto Człuchów jest również organizatorem wielu imprez kulturalnych. Najbliższa, czyli Polish Boogie Festival rozpoczyna się już w najbliższą środę (23.07). Jest to największa tego typu impreza w Europie Środkowej.

Czytaj cały artykuł
Skip to content