TRWA REMONT MIEJSKIEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

10 lip, 2017 | Człuchów

Do jesieni przyszłego roku potrwają prace remontowe miejskiej oczyszczalni ścieków w Człuchowie. W tym czasie obiekt będzie cały czas czynny. To jedyna oczyszczalnia w regionie odbierająca ścieki z całego miasta oraz części gminy wiejskiej.

Człuchowska oczyszczalnia ścieków została zbudowana w latach 90tych. W 2001 roku przeszła ona gruntowną modernizację. Od tego czasu zmieniły się jednak nie tylko normy oczyszczania ścieków, ale także ich ilość i jakość. Jednym z powodów jest rozbudowa zarówno miasta jak i gminy. Do tego awarie przestarzałych maszyn sprawiają coraz więcej kłopotów.

„Urządzenia które są zastosowane na oczyszczalni nie są już produkowane, czyli jakikolwiek remont, to już jest problem aby kupić nowe urządzenia, czy doprowadzić tę oczyszczalnię do stanu funkcjonowania” – mówi Hanna Adamowska, Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Człuchowie. Cała inwestycja ma kosztować 27 milionów. Jest to najdroższe zadanie realizowane od lat nie tylko w Człuchowie, ale także w całym regionie. 14 milionów to środki pozyskane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. 6 milionów to pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Reszta to środki własne człuchowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content