TRWA PRZEBUDOWA STADIONU W CZŁUCHOWIE

13 maj, 2022 | Człuchów

Jesienią tego roku powinien być gotowy nowo zmodernizowany stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie. Prace budowlane już trwają. Stadion, który do tej pory był tyko stadionem piłkarskim, niebawem stanie się także obiektem lekkoatletycznym.

Wokół murawy powstaje bieżnia tartanowa. Będą tam też skocznie do skoku w dal, wzwyż oraz do skoku o tyczce. Powstanie też rzutnia do rzutu oszczepem oraz do pchnięcia kulą.

– Aktualnie mamy już wykonaną podbudowę pod przyszłą bieżnię. W tej chwili trwa układanie obrzeży wraz z ogrodzeniem bieżni – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Część lekkoatletyczna powstanie wokół murawy piłkarskiej.

– Boisko piłkarskie nie jest przedmiotem inwestycji, dlatego pozostanie ono w niezmienionym kształcie – zapewnia Patryk Kubiszewski, inspektor nadzoru.

Modernizacja stadionu to długo oczekiwana inwestycja tak dla miasta, jak i dla Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówi z kolei Henryk Krusiński, przewodniczący komisji edukacji, kultury i sportu Rady Miejskiej w Człuchowie.

– Powiększy ona nam ofertę dla przyjeżdżających tutaj sportowców i grup zorganizowanych. W mojej ocenie jest to bardzo trafna inwestycja – dodaje.

W tym tygodniu plac budowy wizytowali człuchowscy radni. Zgodnie z zapewnieniami Ratusza, prace budowlane powinny się zakończyć na przełomie września i października tego roku. Później rozpocznie się okres uzyskiwania pozwoleń oraz certyfikacji obiektu przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Finalnie obiekt ma być oddany do użytku do końca tego roku. Wszystko ma kosztować 5,3 mln złotych. 1,7 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

fot. serwisamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content