TRWA BUDOWA NOWYCH ULIC W RZECZENICY

8 lis, 2023 | Rzeczenica

Prawie 1900 metrów nowych ulic powstaje w Rzeczenicy. W tej chwili przebudowywana jest ulica Słoneczna. Niebawem prace ruszą także na ulicy Pogodnej.

Wszystko powinno być gotowe w połowie przyszłego roku. Na przebudowywanych odcinkach powstanie zupełnie nowa infrastruktura. Oprócz instalacji podziemnych zbudowane będą także nowe nawierzchnie, chodniki, a na ulicy Pogodnej także nowe oświetlenie uliczne i parking przy cmentarzu. Zmieni to obraz tej części Rzeczenicy. – Wcześniej ulica Słoneczna częściowo była utwardzona płytami Jomb. Natomiast na odcinku biegnącym do ulicy Nowej, przy cmentarzu, była to droga żwirowa i nieutwardzona. Z uwagi na to, że jest tam cmentarz, a w tej chwili też powstaje przychodnia zdrowia, zasadne było, aby wykonać przebudowę nie tylko ulicy Słonecznej, ale też przebudować ulicę Pogodną, aż do ulicy Nowej – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica. Prace drogowe są już mocno zaawansowane. – Na odcinku od stacji benzynowej do ulicy Łąkowej została już wykonana kanalizacja deszczowa, gotowy jest też chodnik i za chwilę wykonawca wejdzie na drugą część zadania, polegającej na układaniu nawierzchni z kostki polbrukowej – dodaje wójt. Postęp prac będzie uzależniony od warunków pogodowych. Możliwe jest nawet przyspieszenie prac i oddanie inwestycji przed terminem. Do czasu jej zakończenia potrzebna jest jednak cierpliwość. – Zakres prac jest naprawdę duży, dlatego proszę mieszkańców o wyrozumiałość, aby wytrzymali te niedogodności, które są związane z pracami budowlanymi – mówi dalej Szulc. 

Cała inwestycja ma kosztować prawie 6 mln zł. 95 procent tej kwoty stanowić będzie pozyskane przez Gminę Rzeczenica, rządowe dofinansowanie z programu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content