TOWAROWA, MICKIEWICZA – RUSZAJĄ PRACE BUDOWLANE

20 maj, 2022 | Człuchów

Ponad 2,5 mln złotych kosztować będzie modernizacja ulicy Towarowej i Mickiewicza w Człuchowie. Ratusz podpisał umowę z wykonawcą robót. Prace budowlane ruszą już za kilka dni. Wszystko ma być gotowe najpóźniej w listopadzie tego roku.

– W ramach tego zadania zbudowany będzie chodnik na ulicy Mickiewicza. Ulica Towarowa natomiast zostanie w pełni zmodernizowana – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Obie ulice położone są w południowej części Człuchowa. Ulica Mickiewicza to trakt wiodący wzdłuż torów kolejowych. Towarowa to z kolei dojazd do znajdujących się tam jedenastu człuchowskich firm.

Pierwotnie planowano, że ulica Towarowa zostanie utwardzona asfaltem. Okazało się jednak, że wysokie ceny masy bitumicznej wpłynęły na znaczny wzrost kosztu całej inwestycji, co przekraczałoby nawet przyjęty budżet. Stąd decyzja o zmianie technologii na kostkę brukową i ogłoszenie drugiego przetargu.

Prace wykona firma AD-BET, ta sama, która budowała w Człuchowie ulice: Kościuszki, Racławicką, Wyszyńskiego oraz Aleję Lawendową. Inwestycja jest w połowie finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content